novinky a trendy ve stavebnictví
Podívejte se s námi na několik inovativních staveb Česka i Slovenska. Témata představíme formou reportáží, zajímavých rozhovorů a novinek ze stavebního trhu. Provedeme vás světem digitalizace, služeb a moderních řešení velkých i malých staveb. Vaše dotazy zodpovíme přímo ve studiu nebo na online chatu.

Xella - váš partner pro kvalitní projekt a stavbu

Chcete vidět konkrétní realizace a lidi, kteří za nimi stojí?

Online prostor vám nabízí mnohem komplexnější možnosti, jak se dozvědět v krátkém čase o aktuálních trendech ve stavebnictví. Velkoformátové prvky, masivní střechu i vnitřní zateplení vám ukážeme ve formě reportáží ze stavby, kde o nich promluví jejich realizátoři. Představíme vám široké spektrum našich služeb včetně BIM plánování. Ve studiu vás čeká technický poradce, který bude moderovat diskusi a zodpoví vaše dotazy.

Proč se konference nyní představila pod novým názvem Xella Dialog?

Xella je výrobcem tří značek – Ytong, Silka a Multipor. Toto spojení je potřeba vnímat komplexně jako jednotné řešení celé hrubé stavby, které se vzájemně doplňuje. Zaměříme se na provázanost a správné použití produktů tak, aby výsledek byl optimální po stránce kvality i ekonomiky výstavby.

Hlavní témata – efektivita, digitalizace a systémové řešení

Velkoformátové produkty mají za sebou řadu realizací – podíváme se na zkušenosti developerů i projektantů a představíme si velké projekty i rodinné domy, kde velkoformáty ukazují svůj potenciál. Dozvíte se také o našem konceptu služeb Blue.sprint, který zastřešuje veškeré digitální procesy firmy ve všech fázích projektu včetně digitálního plánování. Ukážeme vám také nové zkušenosti z realizací vnitřního a vnějšího zateplení nových i historických budov. Budeme se věnovat také našim produktům a doplňkům, které přispívají k rychlosti a kvalitě stavby. Jedním z nich bude masivní střecha Komfort a její výhody po stránce projekční, stavební i uživatelské.  Zaměříme se také na téma norem a řekneme si, jak naprojektovat nejčastější typ řešení rodinného domu v Česku i na Slovensku, který lze zařadit do třídy budov s téměř nulovou spotřebou energie.

Chcete být při tom?
Podívejte se na podrobný program a přihlaste se na online vysílání, které proběhne ve čtvrtek 22.10.2020 ve 14 hodin.

Termíny ČR
22. 10. OD 14:00 ONLINE
Registrace
Termíny SK
22. 10. OD 14:00 ONLINE
Registrace
Organizační garant

Xella – profesionální řešení pro profesionály

Koncern Xella patří mezi nejvýznamnější výrobce na trhu se stavebními řešeními a naše značky Ytong, Silka a Multipor jsou zárukou vysoké kvality stavebního materiálu pro zdravé a úsporné bydlení.

  • Díky vlastnímu výzkumnému a inovačnímu centru a neustálému technologickému rozvoji dodáváme špičkové a moderní produkty.
  • Kompletní stavební systém Ytong nabízí ucelené řešení pro ekonomicky i ekologicky šetrné stavění.  Tento systém je neustále inovován a nyní ke kompletnímu řešení pro hrubou stavbu, který zahrnuje také schodišťové stupně, stropy i střechu, přibylo řešení pro vnější i vnitřní povrchové úpravy.
  • Řešení Ytong v kombinaci s produkty Silka a Multipor tak vyhovuje těm nejvyšším požadavkům norem v oblasti statiky, tepelné techniky, akustiky a požární ochrany.
Více na webu Ytong.cz

Pórobeton Ytong vyniká svou tepelnou izolací a požární odolností. Jako masivní zdicí materiál s dostatečnou únosností se Ytong uplatňuje především v obvodových konstrukcích a u všech vnitřních nosných nebo výplňových stěn i příček.

Multipor je minerální nehořlavá deska s výjimečnými tepelněizolačními schopnostmi. Je vhodný pro venkovní i vnitřní zateplení budov. V kombinaci s materiály Ytong nebo Silka vytváří jedinečné tepelně a zvukově izolační konstrukce s maximální požární odolností.

Vápenopískové tvárnice Silka splňují nejvyšší požadavky na únosnost a protihlukovou ochranu staveb. Proto jsou vhodné zejména pro vícepodlažní občanské, rezidenční nebo administrativní stavby s vysokými požadavky na akustické klima.