novinky a trendy ve stavebnictví
Podívejte se s námi na několik inovativních produktů a služeb v praxi. Témata představíme formou reportáží, zajímavých rozhovorů a novinek ze stavebního trhu. Provedeme vás světem digitalizace, služeb a moderních řešení velkých i malých staveb. Vaše dotazy zodpovíme přímo ve studiu nebo na online chatu.

Xella - váš partner pro kvalitní projekt a stavbu

Novinky a služby pro snadné projektování a realizaci staveb

Stavební proces ovlivňuje mnoho faktorů. Mezi ty aktuálně nejvýznamnější patří v současnosti nedostatek kvalifikovaných pracovníků, tlak na snížení nákladů a zkrácení doby výstavby. Odpovědí společnosti Xella na tyto výzvy jsou inovace v produktech, technologiích a v digitálním plánování.

Dalším faktorem jsou legislativní požadavky roku 2022. Na příkladech jedno a dvoupodlažního domu si ukážeme možné kombinace použitých technologií a obvodových stěn Ytong splňující dané požadavky.

Vápenopískové tvárnice Silka a jejich technické vlastnosti prověříme jak na stavbě rodinného domu, tak při výstavbě bytového domu. U obou typů jsme přitom využili služeb našeho konceptu digitálního plánování Xella blue.sprint. V panelové diskusi s hosty probereme spolupráci s mezinárodními agenturami pro BIM.

Chcete být při tom?
Podívejte se na podrobný program a přihlaste se na online vysílání, které proběhne v úterý 19.10.2020 od 10 hodin.

Termíny ČR
19. 10. OD 10:00 ONLINE
Registrace
Termíny SK
19. 10. OD 10:00 ONLINE
Registrace
Organizační garant

Xella – profesionální řešení pro profesionály

Koncern Xella patří mezi nejvýznamnější výrobce na trhu se stavebními řešeními a naše značky Ytong, Silka a Multipor jsou zárukou vysoké kvality stavebního materiálu pro zdravé a úsporné bydlení.

  • Díky vlastnímu výzkumnému a inovačnímu centru a neustálému technologickému rozvoji dodáváme špičkové a moderní produkty.
  • Kompletní stavební systém Ytong nabízí ucelené řešení pro ekonomicky i ekologicky šetrné stavění.  Tento systém je neustále inovován a nyní ke kompletnímu řešení pro hrubou stavbu, který zahrnuje také schodišťové stupně, stropy i střechu, přibylo řešení pro vnější i vnitřní povrchové úpravy.
  • Řešení Ytong v kombinaci s produkty Silka a Multipor tak vyhovuje těm nejvyšším požadavkům norem v oblasti statiky, tepelné techniky, akustiky a požární ochrany.
Více na webu Ytong.cz

Pórobeton Ytong vyniká svou tepelnou izolací a požární odolností. Jako masivní zdicí materiál s dostatečnou únosností se Ytong uplatňuje především v obvodových konstrukcích a u všech vnitřních nosných nebo výplňových stěn i příček.

Multipor je minerální nehořlavá deska s výjimečnými tepelněizolačními schopnostmi. Je vhodný pro venkovní i vnitřní zateplení budov. V kombinaci s materiály Ytong nebo Silka vytváří jedinečné tepelně a zvukově izolační konstrukce s maximální požární odolností.

Vápenopískové tvárnice Silka splňují nejvyšší požadavky na únosnost a protihlukovou ochranu staveb. Proto jsou vhodné zejména pro vícepodlažní občanské, rezidenční nebo administrativní stavby s vysokými požadavky na akustické klima.